Патріотизм – як його тлумачити, вимірювати, розвивати?

Немає коментарівАвтор: Olga ZaichenkoКатегорія: Культура і цивілізація

Що спонукало поділитися думкою? Спостереження за “ура-патріотизмом” з боку працівників райкомів в минулому, і наслідування їх практики “молодих команд”, яких ті наймають за давнім радянським принципом — за лояльність.

Отже.

Патріа — батьківщина. Тоді патріотизм починається з любові до батьків та з боку батьків – батьківщини, родини. Родина — частина роду та елемент традиційного середовища. Традиція — початок культури.

Отже, ідентифікація себе з культурою — початок патріотизму, але примітизувати культуру шкідливо, аби не знищити цю ідентифікацію.

Через любов до родичів та резонування душі в процесі знайомства з культурним надбанням відбувається ідентифікація себе з народом.

Якщо знайомлять батьки з різними територіями, їх цікавинками — народжується сприйняття їх рідними та цілісними.

Усвідомлення особливостей суспільного устрою, природного для народу, частиною якого себе ідентифікуєш, відбувається через знайомство з різними типами поселень та організації життя, правовідносин в них.

Особливості державотворення стають зрозумілими завдяки зацікавленістю історією, рефлексійним її сприйняттям, співставленням з наративом, діалогами довкола історичних аналогій із сьогоденням.

Тільки за умови рівномірного розвитку усіх цих елементів в одній особистості отримуємо на виході її віру в майбуття своєї країни та сприйняття її найкращим місцем для життя та самореалізації, а саме таке власне тлумачення патріотизму маю.

Вірю в еволюцію від “ура-патріотизму” до спокійної праці на спільне гідне майбуття та сьогодення — і працюю над тим.

Позначки:

Коментарі закриті.

Copyright 2016 © - EQImpact :: Бутік розвиваючих рішень