Думай екологічно!

Немає коментарівАвтор: Olga ZaichenkoКатегорія: Культура і цивілізація

Життя — це ланцюжок нейтральних подій. І лише від нас залежить, в який колір ми їх розфарбуємо. Оволодій умінням мислити і діяти екологічно — і твоя палітра буде яскравою і життєрадісною!

Позитивне мислення можна і потрібно розвивати. Психологам відомий закон: те, на чому ми концентруємо свою увагу, примножується. Відповідно, якщо привчити себе фокусуватися на позитиві — приводів для радості буде все більше. Про те, як знаходити і збільшувати кількість «плюсів» в будь-якій ситуації, ми поговорили з бізнес-тренером і коучем Ольгою Зайченко.

  • Ви говорите про те, що разом з колегами знайшли альтернативу тренінгам особистісного росту, засновану на «екології думок і емоцій». Що це означає на практиці?

Ще на початку своєї роботи бізнес-консультанта і тренера я помітила такий феномен: найчастіше люди однаково багато працюють, мають однаково велику відповідальність і рівень стресів, але втомлюються при цьому в різному ступені. Один платить за успіх емоційним вигоранням, а інший залишається бадьорим і енергійним. Виявилося, що у людей другого типу мислення, як я його називаю, екологічне. Найважливіший його аспект — позитивна інтерпретація подій. Люди з цією здатністю бачать склянку наполовину повною, а не наполовину порожньою. Причому мислити позитивно — не означає мислити інфантильно. Людина залишається реалістом, але при цьому діє, виходячи з позитивних моментів. Спираючись на «плюси», закономірно отримуєш «плюсові» результати. Приймати відповідальність за свій вибір, бачити в подіях уроки і резерви, а не помилки і недоліки, бути вдячним за будь-який результат, цінувати відмінну від твоєї думку і радіти їй, використовувати енергію емоцій на творення — це все елементи екології думок і емоцій.

  • Чи можна «переформатувати» мислення в бік позитиву?

Так. Це непростий і нешвидкий процес, але він того вартий! Припустимо, раніше якась частина вашої роботи — скажімо, написання звітів або «холодні» дзвінки клієнтам — здавалася вам нудною. А що буде, якщо ви зможете знайти в цьому занятті позитивні моменти? Наприклад, виявиться, що написання звіту про підсумки зробленого дарує вам усвідомлення своїх сильних сторін і дає грунт для планів на майбутнє. А ті, хто відповідає на ваші «холодні» дзвінки — яскраві особистості: у вас можуть знайтися спільні інтереси. З яким настроєм ви будете братися за плановий звіт або робити черговий дзвінок в цьому випадку? Напевно з радісним передчуттям. І тоді рутинна праця буде не втомлювати вас, а, навпаки, надихати, не кажучи вже про те, що вона стане більш результативною з практичної точки зору.

  • З чого почати роботу над собою?

Спробуйте контролювати свою реакцію на ті чи інші ситуації. Є два способи реагування. Реактивний — це ланцюжок «подія-реакція». Грубо кажучи, вам нагрубили — ви відповіли тим же (або ображено розплакалися). Другий спосіб — проактивний: «подія-вибір-реакція». Він передбачає, що саме ви вирішуєте, якою буде ваша реакція. Наприклад, ви почули ущипливе слово на свою адресу. У вас є вибір: відповісти тим же, образитися і перестати спілкуватися, або ж зрозуміти, чому опонент так повівся (у нього видався невдалий день, він невпевнений у собі, боїться провалу і т. д.), і відреагувати так, щоб допомогти співрозмовнику. Роблячи вибір, ви формуєте той розвиток подій, який самі вважаєте за краще. Люди з екологічним мисленням роблять вибір, що зберігає їх інтереси в тій же мірі, що і опонента — в результаті від цього виграють обидва.

  • Дійсно, при такому підході жити і легше, і цікавіше!

Звичайно. Такий підхід дозволяє нам вийти на рівень справжнього лідера — людини, яка залучена в те, чим вона займається, і задоволена своєю справою. Іншими словами, те, що вона робить, їй цікаво і приносить радість. Мислячи і відчуваючи екологічно, ви ніколи не будете «згорати» на роботі або «вмирати від нудьги» вдома. При цьому ви зможете встигати дуже багато, будете дуже творчими і ефективними, а зверхвтому ваша робота приносити не буде. Відповідно, у вас буде залишатися час на сім’ю, хобі, активний відпочинок. Ви будете жити цікавим, повнокровним, насиченим життям і отримувати задоволення і від результатів, і від процесу.

Акцент – на позитив
Консультанти та тренери з EQ Impact знають, як допомогти іншим людям розвинути в собі якості оптиміста. На тренінгах ви навчитеся розуміти, що насправді стоїть за тими чи іншими вашими почуттями і вчинками, а значить, отримаєте можливість направити свої думки і емоції в більш екологічне русло! Тут вам розкажуть, як працювати з негативними переживаннями і навіть з таких емоцій, як роздратування, гнів або образа, витягувати позитив. В результаті ви не тільки підвищите якість свого життя — комфортніше стане всім, хто живе і працює поруч з вами. Кожен тренінг від EQ Impact — персональна програма розвитку клієнта, розроблена «вручну», з урахуванням його особистих цілей і побажань. Якщо ви шукаєте рішення для свого колективу, то команда консультантів, модераторів, коучів, менторів та тренерів EQ Impact пропонує вибір з наступних послуг: навчання та розвиток персоналу, програми лояльності та розвитку талантів, реоганізація, оцінка та заміна персоналу, фасилитация конфліктів, консалтинг і аутсорсинг.

Опубліковано в журналі Твоє здоров’я

Позначки:, , , , , , , , ,

Немає коментарів - Залишіть свій коментар!

Ім'я * e-mail * Блог / Вебсайт

Copyright 2016 © - EQImpact :: Бутік розвиваючих рішень